„Maarjamaa“ muusikaline dokumentaalsari
„Maarjamaa“ on sügav ja valgustav muusikaline dokumentaalsari, mis avab naise püha teekonda loodusega harmoonilises tervikus, alates viljastumisest, naiseks sirgumisest, rasedusest ja ekstaatilisest sünnist kuni emaduse, menopausini ja edasi. See sari süübib naiseks olemise vaimsesse, emotsionaalsesse ja füüsilisse kogemusse, tähistades naise jumalikku eksistentsi. Esivanemate tarkuse ja looduse harmoonia põimes sillutab “Maarjamaa” teed Kuldajastu sünnile.
Peamised teemad:
Püha naine: naise olemuse püha iseloom, naise jumalikkus ja selle roll Eesti kultuuripärandis.
Kuldne Ema: emaks sündimine ja emadus, sünnitus ja emaks sündmise transformatiivne kogemus 40 pühal päeval. Emadusteekonna tähistamine, alates viljastumise imest, ekstaatilisest sünnist kuni teadliku ja kogukondliku perekultuuri loomiseni
Naise elu menopausi järel: naiste tarkuse ja tugevuse austamine menopausijärgsetel aastatel, surma ja taassünni ning elu pideva tsükli uurimine.
Kuldajastu põhimõtted: pärimuslike praktikate ja väärtuste taastamine, mis määratlesid Eestit Kuldajastuna, edendades ühiskonda, kus naisi austatakse ja toetatakse.
Uue Eesti kuvandi loomine:
Esivanemate tarkuse taastamine: näidates Eesti rikka kultuuripärandi ja iidsete praktikate ilu, toob “Maarjamaa” filmiseriaal vaatajad tagasi sügavale juurdunud mineviku tarkusele. Pärimuslikke väärtuste ja rituaalide taastamine loob Eestit rahvana, mis austab ja säilitab oma püha aja lugu, samal ajal integreerides seda kaasaegsesse ellu.
Naiste juhtimine: Sari rõhutab naiste juhtimise tähtsust individuaalsete toetussüsteemide ja kogukonna kaasamise kaudu. Edendades soo võrdõiguslikkust ja tähistades naiste olulisi rolle ühiskonnas, kujutame Eestit progressiivse ja kaasava rahvana, mis hindab kõigi oma kodanike panust.
Harmoonia ja tasakaalu edendamine: “Maarjamaa” filmiseriaal näitab meeste ja naiste energeetilist tasakaalu nii isiklikul kui ka ühiskondlikul tasandil, peegeldades Eesti pühendumist holistlikule heaolule ja harmoonilisele elule. See kujutlus positsioneerib Eestit vaimse, emotsionaalse ja vaimse tervise edendamisel liidrina.
Kogukondliku toe edendamine: sari loob nägemuse kogukondliku perede hooldamise võimalikkusest ning empaatia loomisest ühiskonnas tervikuna. Rõhuasetus ühisväärtustele ja kollektiivsele heaolule loob Eestit kui riiki, mis asetab prioriteediks sotsiaalse ühtekuuluvuse ja vastastikkuse toe.
Innovaatiline koostöö: filmi kaasava ja loova koostööprotsessi kaudu, mis hõlmab taskuhäälinguid, muusikasündmusi, koolitusi, töötubasid, ühisloomes filmistseene ja sotsiaalmeedia väljakutseid, on „Maarjamaa“ kultuuriline eneseväljenduslik lähenemine tõeline innovatsioon. See toob Eestit esile loovuse ja koostöö keskpunktina maailmas.
Kuldajastu visioon:
Globaalse Kuldajastu kultuuri taassünd: jagades Eesti teekonda Kuldaega, inspireerib „Maarjamaa“ teisi rahvaid taasühenduma oma esivanemate tarkuse ja kultuuripärandiga. See globaalne kultuuri taassünd edendab ühise ajaloo ja identiteedi tunnet, soodustades vastastikust austust ja mõistmist erinevate kultuuride vahel.
Holistlik heaolu: „Maarjamaa“ edendab vaimse, emotsionaalse ja vaimse tervise tähtsust, julgustades inimesi ja ühiskondi püüdlema holistliku heaolu poole. See tasakaalu ja harmoonia visioon kõnetab globaalselt, inspireerides liikumist teadlikemate ja tervemate eluviiside poole.
Kogukond ja sidusus: sari rõhutab tugeva kogukonna toetussüsteemide ja kollektiivse heaolu tähtsust. Ühtse ja vastupidava maailma loomiseks julgustab „Maarjamaa“ ühiskondi looma toetavaid ja solidaarseid võrgustikke.
Jätkusuutlik ja harmooniline elu: tuginedes Kuldajastu põhimõttetele, näitab “Maarjamaa” jätkusuutlikke ja harmoonilisi eluviise. See visioon on kooskõlas globaalsete keskkonna kaitse ja jätkusuutliku arengu edendamisega, aidates luua terviklikumat ja jätkusuutlikumat planeeti.
Filmi loomise metoodika:
„Maarjamaa“ viiakse ellu loova ja innovaatilise koosloomise protsessi kaudu, mida toetab loovplatvorm Linnulaine, millesse koonduvad open source - avatud, kaasav ja ühendav põhimõttel kärgedena erinevad koostöövormid:
Avatud vestlused/podcastid: interaktiivsed vestlused ekspertide, naiste, emade, perede ja kogukonna liikmetega.
Muusikalised ja kauni kunstilised kogunemised ning koosloomised, mis tähistavad naiselikkuse etappe traditsioonilise ja kaasaegse püha muusika ning kunstiga.
Koostöös loodud tooted ja teenused: filmi loomisprotsessi käigus sünnivad tooted (helisevad postkaardid, raamatud, käsitöö jm) ja teenused (töötoad,väljakutsed, kursused jm)
Filmitud stseenid: lood, mis illustreerivad peamisi teemasid.
- Sotsiaalmeedia väljakutsed: läbi veebi ühendamine teemakohaste väljakutsetega, mis julgustavad filmi ja liikumise loomisest osa olemist ning jagamist.
“Maarjamaa Püha Graal : 40 püha päeva”
Seriaali esimese osa “Maarjamaa Püha Graal : 40 püha päeva” avab Püha Ema olemust meie kultuuripärandis läbi emaks sündimise, rõhutades neljanda trimestri olulisusele nii ema, lapse kui terve ühiskonna heaolu silmas pidades.
Püha Ema sümboliseerib toitva ja tingimusteta armastuse universaalset arhetüüpi, mis tuletab meelde sügavaid seoseid kõige elava vahel.Film keskendub järgnevatele kvaliteetidele:
1) Hoolitsus ja toetus: Püha Ema kehastab hoolitsuse pehmet ja tervendavat olemust, mis on ülioluline neljandal trimestril, mil värsked emad taastuvad ja loovad sidet vastsündinuga. See kvaliteet inspireerib kogukondi toetama emasid, edendades perede tervist ja heaolu.
2) Väestamine: Püha Ema esindab mõjuvõimu, väge, julgustades naisi omaks võtma oma uut rolli ühiskonnas ja jagama oma teekonda. Taoline mõjuvõimu suurendamine võib viia ühiskondlike muutusteni, kuna naised inspireerivad üksteist julguse ja väe lugude kaudu.
3) Ühendus ja kogukond: Püha Ema arhetüüp kasvatab kogukonnatunnet, tuues inimesi kokku, et luua harmooniat ja toetada võrgustikke loomist. Tunnustades emaduse pühadust, julgustab liikumine tegema ühiseid jõupingutusi tugevate ja tervete kogukondade loomiseks.
4) Jätkusuutlikkus tulevastele põlvedele: Püha Ema võib vaadelda Maa kaitsjana, kes sisendab tulevastele põlvkondadele jätkusuutlikkuse ja vastutuse väärtusi. See seos suurendab planeedi eest hoolitsemise kui püha kohustuse tähtsust, mis on paralleelselt oluline emade rolliga ühiskonnas.
Nende kvaliteetide läbi saab Püha Emast taas meie kultuuriloo oluline sümbol armastuse, kogukonna ja jätkusuutlikkuse ideaalide edendamisel ja ühise koosloome inspireerimisel harmoonilise oleviku, mineviku ja tuleviku tervikus.
“Maarjamaa Püha Graal : 40 püha päeva” on osa meie laulva rohevolutsiooni #40pühapäeva liikumise, mis kutsub emasid, noori, peresid, õpetajaid, ettevõtjaid, artiste ja elukunstnike looma ja jagama harmoonilisest elutunnetusest sündivat loomingut.
Ühisloomeväes võimendub õrnuse ja teadlikuse sõnum.