On aeg sellele visioonile anda kogukondlik identiteet ning algsete teadmiste ja elurikkust loovate väärtuste baas, mille abil anded, oskused, teadmised ja keskkond meie ümber saavad õitseda.
Kutsume lapsi, noori, peresid, täiskasvanuid, kogukondi ja organisatsioone koostööle loovuse, kaunite kunstide, ettevõtluse, sündmuste ja sisuloo loomise kaudu, et toetada oma vaimset heaolu, mõtestada oma suhet Emamaaga ja igaühe vastutust puhta elukeskkonna ja terve ühiskonna loomisel ja hoidmisel.
Eetri koosloome esimeses arengujärgus keskendume vaimset heaolu toetavatele praktikatele, tuginedes Peaasjad MTÜ ning Rhubert Sheldrake teaduspõhisele vaimse heaolu uuringutele, mis on avaldatud “Vaimsus ja teadus” raamatus. Need on:
💧 Enesehool - puhkus, puhas vesi ja toit, liikumine, head suhted
🌏 Meditatsioon ja tänulikkuse voog
💨 Ühendus taimede ja loodusega
🔥 Laulude, loitsude ja muusika tervendav vägi
🌀 Rituaalid, esivanemate tarkus ning pühad paigad
Eetri tuumaks on ühendada vaimsus, kaunid kunstid ja teadus, et äratada meie sisemine tarkus, algsed teadmised ja jagada ning elada visiooni loodusega kooskõlas elavast ühiskonnast, milles valitsevad armastus ja austus meie maa, inimeste, kultuuri ja pärimuse vastu ning püüdlus rahumeelse ja looduslähedase elu poole.
Erilist tähelepanu pöörame:
jätkusuutlikkusele, sidudes omavahel loodust hoidvad eluviisid ja kultuurilised väärtused;
rohelise mõtteviisi ja majanduse tutvustamisele läbi teadliku ja rohelise ettevõtluse;
integratsioonile, kaasates eri rahvusi ja kultuure, et jagada erinevaid vaatenurki ja leida ühisosa looduskeskses eluviisis.
MIDA LOOME, KOKKU KOONDAME JA VÕIMENDAME?
1. Linnulaine TV: videod, visuaalkunst ja dokumentaalid
💧Hariduslikud klipid: õpetlike videode loomine, kus selgitatakse lihtsaid samme veekogude ja maa hoidmiseks ja jätkusuutlikuks eluks.
💧Inspiratsioonilood: esivanemate tarkuse ja looduse hoidmise teemadel lugude loomine
💧Muusikalised projektid: luuakse ja salvestatakse laule, loitse ja mõtestatud ning uue ringi muusikat, mis kannavad edasi loodusega ja algsete teadmistega seotud pärimust.
2. Linnulaine Raadio: podcastid ja helisalvestised
💧Podcastid: saatesarjade loomine looduse, vaimse heaolu, roheline mõtteviis, loovuse ja muud elurikkust toetavatel teemadel.
💧 Helimaastikud: loodushäälte salvestamine ja loovad helimaastikke teaduspõhistel tervendavatel helisagedustel (A=432hz ja teised), mis aitavad vaimset heaolu toetada.
💧 Muusikalised projektid: loodusest inspireeritud laulude, loitsude ja mõtestatud uue ringi muusika loomine ja salvestamine.
3. Linnulaine muu meedia: artiklid ja multimeedialoovtööd
💧Artiklid ja blogipostitused: essed ja blogipostitused oma mõtetest ja kogemustest looduse hoidmisel.
💧Illustratsioonid ja graafika: kunstiprojektide käigus valmivad plakatid, illustratsioonid, mis rikastavad ja inspireerivad.
💧Digitaalne ajaleht: digitaalsed ajalehed, artiklid, mis jagavad inspireerivaid lugusid, teaduspõhist ja kõigi kõrgemat heaolu loovat infot.
4. Linnulaine sündmused: kogukondlikud tähistamised loodust hoidval viisil
💧 Looduspühade kultuuriga tutvumine - aastaaegade üleminekud ja nende vahelised olulised pühad ning nende tähistamine
💧Keskkonnateadlik lähenemine : loodussõbralikud ja taaskasutavad materjalid sündmuse loomisel
💧Sündmuste tarvis laulude, tantsude, kunstiteoste, käsitöö loomine, mis kajastavad looduse ja elu ilu ning hoidmise tähtsust
💧Sündmuste salvestamine, mida jagatakse ka Linnulaine Eetri kaudu, et inspireerida üksikisikuid ja kogukondi looma veel avaramas loodusega kooskõlas eluviise
5. Linnulaat : roheliste ja teadlike tootjate ja teenuste jagamine
💧 Roheline ja teadlik ettevõtlus: kohalikud mahe ettevõtjad, teadlikud muusikud, kauni kunsti loojad, käsitöölised ja loodushoidlikud ning elurikastavad ettevõtted saavad jagada ja vahetada oma tooteid ning teenuseid.
💧 Kaunid kunstid ja kultuuripärand: iga toode ja teenus jutustab oma loo, pakkudes tarbijale sügavamat sidet kultuuri, kunsti, looduse ja pärimusega.
VÕIMALIKUD TEGEVUSED KOOSTÖÖS KOOLIDEGA ALATES SEPTEMBER 2025:
💦 Koolides korraldatakse erinevaid töötubasid.
💦 Koolisisesed raadioprojektid ja heliõpetuse tunnid.
💦 Kooliruumide muutmine väikesteks salvestusstuudioteks.
💦Lapsevanemate ja kogukonna liikmete kaasamine loodushoiu projektidesse - puude, taimede istutamine, allikate puhastamise retked, kogukonna aedade rajamine, eetri sisu loomine meediakajastuste näol.
💦 Kohalike ekspertide kaasamine, kes jagavad kooli kogukonna sündmustel oma teadmisi käsikäes kauni kunstiga.
💦 Projekte on võimalik siduda 8. ja 11.klassi loovtöödega, ülikooli praktiliste töödega ning teiste õppeastmete õpipädevustega ning kooli tavade ja sündmuste kalendriga.