"Eluvesi - hoiame vett" kampaania koostöös koolidega: Linnulaine TV, Raadio ja Meedia loomine
Koolid, lasteaiad, haridusasutused ja teised huvilised saavad osaleda "Eluvesi" kampaania raames Linnulaine platvormi arendamises läbi mitmekülgsete loovprojektide ja meediaproduktsioonide.
See ühendab loovust, keskkonnateadlikkust ja vaimse tervise toetavaid praktikaid, andes õpilastele võimaluse arendada praktilisi oskusi ja väljendada oma visiooni puhtast ja harmoonilisest elukeskkonnast.
1. Linnulaine TV: videod, visuaalkunst ja dokumentaalid
Õpilaste ülesanded:
Keskkonnaalased lühifilmid, muusikavideod: Õpilased loovad lühivideoid, mis tõstavad teadlikkust puhta vee, looduse hoidmise ja jätkusuutlike eluviiside olulisusest.
Inspiratsioonilood: Õpilased intervjueerivad vanemaid kogukonnaliikmeid või eksperte esivanemate tarkuse ja looduse hoidmise teemal.
Hariduslikud klipid: Koolid saavad luua õpetlikke videoid, kus selgitatakse lihtsaid samme veekogude ja maa hoidmiseks ja jätkusuutlikuks eluks.
Toetavad tegevused:
Koolides korraldatakse video- ja filmitegemise töötubasid.
Õpetajad kaasavad õpilasi loovtööde ja ainetundide raames sisu loomisesse.
2. Linnulaine Raadio: podcastid ja helisalvestised
Õpilaste ülesanded:
Podcastid: Õpilased loovad saatesarju teemadel nagu vesi, maa ja loodus, vaimne tervis, taimne toit, roheline mõtteviis ja kogukonna lood.
Helimaastikud: Õpilased salvestavad loodushääli ja loovad helimaastikke teaduspõhistel tervendavatel helisagedustel (A=432hz ja teised), mis aitavad vaimset heaolu toetada.
Muusikalised projektid: Koostatakse ja salvestatakse rahvalaule, loitse ja mõtestatud uue ringi muusikat, mis kannavad edasi loodusega seotud pärimust.
Toetavad tegevused:
Koolisisesed raadioprojektid ja heliõpetuse tunnid.
Kooliruumide muutmine väikesteks salvestusstuudioteks.
3. Linnulaine Meedia: artiklid ja multimeedialoovtööd
Õpilaste ülesanded:
Artiklid ja blogipostitused: Õpilased kirjutavad esseesid ja blogipostitusi oma mõtetest ja kogemustest looduse hoidmisel.
Illustratsioonid ja graafika: Kunstiprojektide käigus valmivad plakatid, infograafikud ja illustratsioonid, mis rikastavad Linnulaine visuaalset sisu.
Digitaalne ajaleht: Õpilased loovad koolipõhiseid digitaalseid ajalehti, mis jagavad inspireerivaid lugusid ja fakte kampaaniast.
Toetavad tegevused:
Koolides korraldatakse kirjutamise, illustratsiooni ja disainitöötube.
Meediatundide sidumine projekti teemadega
4. Linnulaine sündmused: kogukondlikud looduspühade tähistamised loodust hoidval viisil
Õpilaste ülesanded: Looduspühade kultuuriga tutvumine - nelja aastaaja üleminekud ning nende vahelised olulised pühad
Keskkonnateadlik lähenemine - loodussõbralikud ja taaskasutavad materjalid
- Sündmuste tarvis laulude, tantsude, kunstiteoste, käsitöö loomine, mis kajastavad looduse ilu ja hoidmise tähtsust
- Sündmuste salvestamine, mida edastatakse Linnulaine TV ja Raadio kaudu, et inspireerida ka teisi kogukondi
Toetavad tegevused:
- Lapsevanemate ja kogukonna liikmete kaasamine loodushoiu projektidesse - puude, taimede istutamine, allikate puhastamise retked, kogukonna aedade rajamine
- Kohalike ekspertide kaasamine, kes jagavad sündmustel oma teadmisi käsikäes kauni kunstiga.
Üleriigiline koostöö: vaimse heaolu ja kauni kunsti loojad, käsitöölised, pärimuskultuuri kandjad, koolitajad, mentorid, coach'id ja teised saavad astuvad koostöösse koolidega #tulevikureeded liikumise raames
Nähtav terves maailmas: Koolid saavad esitada oma loomingut Linnulaine platvormile, kus see on kättesaadav kõikidele osalejatele üle Eesti.
Samuti on võimalik lisada sündmuseid ning müüa loomingut.
Konkursid ja tunnustamine: Koolid saavad osaleda loomingulistes konkurssides ja parimad saavad võimaluse esineda Linnulaine ametliku stuudio saadetes üles astuda või oma loomingut jagama “Ema Maa” üleriigilistel sündmustel, mida kantakse üle maailma.
Kampaania esindajad: Õpilased ja õpetajad saavad olla Puhta Vee ja Maa Saadikud, kes esindavad oma kooli loovtööde kaudu kampaania sündmustel nii Eestis kui välismaal.
See koostöö toetab noorte, laste ja täiskasvanute vaimset heaolu, toob kaasa praktilise kogemuse meedia loomisel ning ettevõtluses, tugevdab koolikogukonda ja annab platvormi väljendada oma loovust ja andeid Eestimaa looduse ja puhta vee säilimiseks nii Eestis kui rahvusvaheliselt.