„EMAMAA“ muusikaline dokumentaalsari

„Emamaa“ on sügav ja valgustav muusikaline dokumentaalsari, mis avab naise püha teekonda loodusega harmoonilises tervikus, alates viljastumisest, naiseks sirgumisest, rasedusest ja ekstaatilisest sünnist kuni emaduse, menopausini ja edasi. See sari süüvib naiseks olemise vaimsesse, emotsionaalsesse ja füüsilisse kogemusse, andes edasi naise jumalikku essentsi. Esivanemate tarkuse ja looduse harmoonia põimes sillutab “Emamaa” teed esivanemate tarkusest kantud maa taassünnile.  

Peamised teemad:

  • Püha naine: naise olemuse püha iseloom, naise jumalikkus ja selle roll Eesti kultuuripärandis.

  • Kuldne Ema: emaks sündimine ja emadus, sünnitus ja emaks sündmise transformatiivne kogemus 40 pühal päeval. Emadusteekonna tähistamine, alates viljastumise imest, ekstaatilisest sünnist kuni teadliku ja kogukondliku perekultuuri loomiseni.

  • Naise elu menopausi eel ja järel: naiste tarkuse ja tugevuse austamine menopausijärgsetel aastatel, surma ja taassünni ning elu pideva tsükli uurimine.

  • Ema Maa põhimõtted: pärimuslike praktikate ja väärtuste taastamine, mis määratlesid Eestit elurikka Maana, kus austati naisi ja emasid, taasäratades ühiskonda, kus naisi austatakse ja toetatakse.

Uue Eesti kuvandi loomine:

  • Esivanemate tarkuse taastamine: näidates Eesti rikka kultuuripärandi ja iidsete praktikate ilu, toob “Emamaa”  filmiseriaal vaatajad tagasi sügava minevikutarkuseni. Pärimuslike väärtuste ja rituaalide taastamine loob Eestit rahvana, mis austab ja säilitab oma püha ajalugu, samal ajal integreerides seda kaasaegsesse ellu.

  • Naiste juhtimine: Sari rõhutab naistejuhtide tähtsust individuaalsete toetussüsteemide ja kogukonna kaasamise kaudu. Edendades soo võrdõiguslikkust ja tähistades naiste olulisi rolle ühiskonnas, kujutame Eestit progressiivse ja kaasava rahvana, mis hindab kõigi oma kodanike panust.

  • Harmoonia ja tasakaalu edendamine: “Emamaa” filmiseriaal näitab meeste ja naiste energeetilist tasakaalu nii isiklikul kui ka ühiskondlikul tasandil, andes kinnitust Eesti pühendumisest holistlikule heaolule ja harmoonilisele elule. See fookuspositsioneerib Eestit vaimse, emotsionaalse ja füüsilise tervise edendamise liidrina ka maailmamastaabis.

  • Kogukondliku toe edendamine: sari loob nägemuse kogukondliku peremudeli võimalikkusest ning empaatia loomisest ühiskonnas tervikuna. Rõhuasetus ühisväärtustele ja kollektiivsele heaolule aitab luua Eestist riiki, mis asetab prioriteediks sotsiaalse ühtekuuluvuse ja vastastikuse toe.

  • Innovaatiline koostöö: filmi kaasava ja loova koostööprotsessi kaudu, mis hõlmab taskuhäälinguid, muusikasündmusi, koolitusi, töötubasid, ühisloomes filmistseene ja sotsiaalmeedia väljakutseid, on „Emamaa“ kultuuriline eneseväljenduslik lähenemine tõeline innovatsioon. See toob Eestit esile loovuse ja koostöö keskpunktina maailmas.

EMAMAA visioon:

  • Globaalse Emamaa kultuuri taassünd: jagades Eesti teekonda esivanemate tarkusest ja loodushoidliku vaimu kandva Emamaani, inspireerib „Emamaa“ teisi rahvaid taasühenduma oma esivanemate tarkuse ja kultuuripärandiga. See globaalne kultuuri taassünd edendab ühise ajaloo ja identiteedi tunnet, soodustades vastastikust austust ja mõistmist erinevate kultuuride vahel.

  • Holistlik heaolu: „Emamaa“ edendab vaimse, emotsionaalse ja vaimse tervise tähtsust, julgustades inimesi ja ühiskondi püüdlema holistliku heaolu poole. See tasakaalu ja harmoonia visioon kõnetab globaalselt, inspireerides liikumist teadlikuma ja tervema eluviisi poole.

  • Kogukond ja sidusus: sari rõhutab tugeva kogukonna toetussüsteemide ja kollektiivse heaolu tähtsust. Ühtse ja vastupidava maailma loomiseks julgustab „Emamaa“ ühiskonda looma toetavaid ja solidaarseid võrgustikke.

  • Jätkusuutlik ja harmooniline elu: tuginedes loodushoidliku ja elurikka ühiskonna põhimõttetele, näitab “Emamaa” jätkusuutlikke ja harmoonilisi eluviise. See visioon on kooskõlas globaalsete keskkonna kaitse ja jätkusuutliku arengu edendamisega, aidates luua terviklikumat ja jätkusuutlikumat planeeti.

Filmi loomise metoodika:

„Emamaa“ viiakse ellu loova ja innovaatilise koosloomeprotsessi kaudu, mida toetab loovplatvorm Linnulaine, millesse koonduvad open source kärgedena erinevad koostöövormid:

  • Avatud vestlused/podcastid: interaktiivsed vestlused ekspertide, naiste, emade, perede ja kogukonna liikmetega.

  • Muusikalised ja kunstilised kogunemised ning koosloomised, mis tähistavad naiselikkuse etappe traditsioonilise ja kaasaegse püha muusika ning kunstiga.

  • Koostöös loodud tooted ja teenused: filmi loomisprotsessi käigus sünnivad tooted (helisevad postkaardid, raamatud, käsitöö, looduskosmeetika jm) ja teenused (töötoad,väljakutsed, kursused jm)

  • Filmitud stseenid: lood, mis illustreerivad peamisi teemasid.

  • Sotsiaalmeedia väljakutsed: läbi veebi ühendamine teemakohaste väljakutsetega, mis julgustavad filmi ja liikumise loomisest osa olemist ning jagamist.